Pancierové podlahy

Realizujeme pancierové podlahy (leštené betony, protišmyk).

Od realizácie obrubníkov, lôžka pod betón, prípravných prác až po betonáž.

Disponujeme strojovou technikou a dlhoročnými skúsenosťami, vďaka čomu Vám zabezpečíme kompletný servis.

Cenové ponuky po obhliadke Vám zhotovíme na mieru.

Komplexné služby

Od obrubníkov až po betonáž

Rýchla cenová ponuka

Výsledná cena na počkanie

Poradenstvo

Ochotne Vám poradíme

Pancierové podlahy cenník

Cena je individuálna. Pre konkrétnu cenovú ponuku nás kontaktujte.

Časté otázky

Prečo sú pancierové podlahy u zákazníkov jedným z najobľúbenejších typov priemyselných podláh?

Pancierové podlahy sú populárne najmä kvôli výhodnému pomeru kvality a ceny. Disponujú vysokou pevnosťou a odolnosťou voči mechanickému poškodeniu i agresívnym látkam. Benefitmi sú aj bezprašnosť, rýchlosť realizácie i nenáročná údržba.

Čo je pancierový vsyp?

Pancierový vsyp je špeciálna vrstva s hrúbkou 2 až 7 mm, ktorá sa nanáša na vystuženú betónovú vrstvu, najčastejšie technologickou aplikáciou suchý do mokrého, alebo mokrý do mokrého. Závisí to od konkrétneho produktu, resp. výrobcu vsypového materiálu.

Z čoho sa skladá pancierový vsyp?

Pancierový vsyp je zložený zo spojivovej zložky, najčastejšie cementu, ďalej z plniva a ďalších prímesí. Táto vrstva slúži ako pancier a určuje mechanické vlastnosti pancierovej podlahy.

Do akých priestorov sú vhodné pancierové podlahy

Pancierové podlahy sa navrhujú a zhotovujú podľa špecifických požiadaviek prostredia, ktorému sa prispôsobuje použitý betón, výstuž i pancierový vsyp. Vďaka tejto skutočnosti sa dajú použiť takmer v každom prostredí od garáží, cez administratívne priestory, až po výrobné haly.

Pancierové podlahy

Medzi najvyhľadávanejšie typy priemyselných podláh do výrobných hál, skladových a komerčných priestorov, automobilových a potravinárskych podnikov či veľkoplošných garáží patria pancierové podlahy. 

Pancierové podlahy majú viacero výhod. Okrem širokej škály použitia v rôznych podmienkach je to výhodný pomer kvality a ceny. Z našich skúseností vyplýva, že napriek minimálnej starostlivosti pancierové podlahy slúžia dlhé roky, pričom je možné nielen zhotoviť nové pancierové podlahy, ale za určitých podmienok sa dá táto technológia využiť aj pri rekonštrukciách starších podláh. 

Čo sú pancierové podlahy a z čoho sa zhotovujú?

Pancierové podlahy sú podlahy s minimálnou konštrukčnou výškou podlahovej plochy 80 mm, zvyčajne viac ako 120 mm, pričom je dôležité vziať do úvahy ďalšie dôležité parametre, ako napríklad statické či dynamické zaťaženie, alebo vonkajšie vplyvy v podobe vysokej teploty, pôsobenia chemických látok, nárazov či zvýšených nárokov na hygienické požiadavky. 

Pancierová podlaha je vlastne betónová podlaha, ktorá je v závislosti od požadovanej pevnosti vystužená buď kari rohožami, roxormi, oceľovými či polypropylénovými vláknami. 

Na čerstvý betón sa nanáša cementový vsyp, ktorý slúži ako pancier. Ide o suchú zmes obsahujúcu cement, rozličné plnivá a chemické prímesy v množstve 3 až 5 kg/m2, čo predstavuje výšku 2 až 7 mm v závislosti od zrnitosti použitej zmesi. Pancierový vsyp sa do konečnej podoby upravuje strojovým hladením. Aj preto sa niekedy tieto podlahy často označujú ako vsypové podlahy

Nakoniec sa na uhladený vsyp nastrieka uzatvárací lak proti odparovaniu vody, najčastejšie akrylátová živica. Pancierovú podlahu možno naplno využívať a zaťažiť po 28. dňoch. 

Je dôležité pripomenúť, že pevnosť pancierovej podlahy závisí nielen od výstuže, ale aj použitého betónu a celkovej hrúbky podlahy. Odolnosť a životnosť podlahy, samozrejme, predlžuje aj použitý vsyp. To znamená, že naša ponuka obnáša pancierové podlahy podľa požiadaviek prostredia, spĺňajúce všetky štandardy na zhotovenie i bezpečnosť.  

Výhody pancierovej podlahy

Pancierové podlahy sú pevné a odolné. U zákazníkov sú obľúbené aj preto, že predstavujú výborný pomer ceny a kvality. 

Tým, že na betón sa aplikuje vsypová vrstva, je pancierová podlaha ešte tvrdšia, odolnejšia proti oderom a nárazom a aj vsakovaniu rozličných kvapalných látok, ako sú oleje či rozpúšťadlá. Pozitívom je určite aj znížená prašnosť a protišmykovosť. 

Naši zákazníci oceňujú okrem spomenutých výhod aj to, že pancierová podlaha je rýchlo hotová a povrch možno farebne upraviť. Farebné úpravy sú populárne najmä pri podlahách s menšou rozlohou. 

Mali by ste vedieť, že povrchová úprava môže byť buď súčasťou technológie betonáže priemyselnej podlahy, alebo sa dopĺňa s určitým časovým odstupom v závislosti od konkrétneho typu povrchovej vrstvy. 

Medzi najznámejšie typy priemyselných podláh patria liate priemyselné podlahy, pancierové podlahy a betónové podlahy. V našom portfóliu nájdete priemyselné betónové podlahy, zhotovené v protišmykovej verzii a v prevedení leštený betón.

Typy pancierových podláh

Ponuka pancierových podláh na trhu je naozaj pestrá. Populárne sú vsypové podlahy s kremičitým pieskom, korundom, ferosilíciom, špeciálnym metalickým plnivom, poprípade sú ich kombináciami. 

Od použitej hlavnej zložky sa odvíja ich pevnosť v tlaku a ťahu a aj odolnosť voči obrusu. V praxi to znamená, že napríklad do skladových a výrobných podnikov sú vhodné pancierové podlahy s kremičitým pieskom. Do priestorov s ťažkou prevádzkou sa odporúčajú pancierové podlahy s ferosicíliom alebo špeciálnym metalickým plnivom. 

Prvým krokom v tomto smere je identifikácia kľúčových požiadaviek na zhotovenie priemyselnej podlahy, s ktorými vám na základe našich dlhoročných skúseností radi pomôžeme. Spoločne si prejdeme dôležité aspekty, ako napríklad, či bude priemyselná podlaha v interiéri, alebo exteriéri, ďalej či bude vystavená pohybu osôb, dopravných prostriedkov a chemikáliám, alebo či musí spĺňať zvýšené hygienické požiadavky a tak ďalej. 

Rady, ako sa starať o pancierovú podlahu

Ak chcete, aby vám pancierová podlaha slúžila spoľahlivo dlhé roky, je dôležité dodržať technologický proces. Ten si, samozrejme, vyžaduje značné vedomosti i bohaté skúsenosti aj s použitými vsypovými materiálmi, ktoré sa v závislosti od konkrétneho výrobcu líšia. S tým vám, samozrejme, radi pomôžeme. 

Technologicky správne vyhotovená pancierová podlaha si nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť. Tým, že je betónová podlaha so vsypom ošetrená akrylátovou živicou, jediné čo treba pravidelne robiť, je pravidelne ju umývať strojom.

Doplnkové služby