Metličkový betón

Realizujeme metličkový betón (leštené betony, protišmyk).

Od realizácie obrubníkov, lôžka pod betón, prípravných prác až po betonáž.

Disponujeme strojovou technikou a dlhoročnými skúsenosťami, vďaka čomu Vám zabezpečíme kompletný servis.

Cenové ponuky po obhliadke Vám zhotovíme na mieru.

Komplexné služby

Od obrubníkov až po betonáž

Rýchla cenová ponuka

Výsledná cena na počkanie

Poradenstvo

Ochotne Vám poradíme

Metličkový betón cenník

Cena je individuálna. Pre konkrétnu cenovú ponuku nás kontaktujte.

Časté otázky

Čo je metličkový betón?

Metličkový betón je cestný betón, ktorého vrstva sa po vyhladení upraví metličkami, ktoré v jeho povrchu vytvoria ryhy. Vďaka tomu je protišmykový.

Kde sa používa?

Metličkový betón je určený do vonkajšieho prostredia na realizáciu chodníkov, cestných komunikácií či parkovísk.

Aké sú hlavné výhody metličkového betónu?

Medzi hlavné výhody patria protišmykovosť, pevnosť, odolnosť, zaujímavý dizajn, bezprašnosť, nenáročnosť na údržbu a výhodný pomer ceny a kvality.

Čím je vystužený?

Metličkový betón tvorí železobetónová konštrukcia prispôsobená špecifickým požiadavkám danej plochy, teda cesty, chodníka či parkoviska.

Metličkový betón

Metličkový betón sa využíva najmä vo vonkajšom prostredí na zhotovenie exteriérových betónových podláh, cestných komunikácií a parkovísk, ktoré disponujú protišmykovosťou. Metličkový betón naberá na popularite kvôli lepším vlastnostiam a aj dlhšej životnosti, ako má napríklad asfalt. 

Podlahy z metličkového betónu bývajú často vyspádované, čo ich predurčuje na využitie na parkoviskách, cestách, chodníkoch, spevnených plochách, prístupových komunikáciách a podobne. 

Metličkový betón a jeho využitie

Metličkový betón sa zvyčajne skladá zo železobetónovej dosky, vďaka čomu disponuje vysokou pevnosťou i odolnosťou aj voči poveternostným vplyvom, teda najmä vode, snehu, mrazu a v zime i posypovým soliam. Samozrejme, zvládne vysokú záťaž v podobe rušnej automobilovej prevádzky. 

Metličkový betón vzniká tak, že vrchná vrstva mrazuvzdorného cestného betónu sa zahladí rotačnými hladičkami a potom sa použije špeciálna metla. Tá je zodpovedná za vznik rýh, resp. drážok zabezpečujúcich protišmykovosť metličkového betónu. Povrch býva upravený uzatváracím lakom. 

Výhody metličkového betónu

Medzi hlavné výhody metličkového betónu patrí už spomínaná vysoká pevnosť, odolnosť voči statickej aj dynamickej záťaži, mechanickému poškodeniu a poveternostným vplyvom a, samozrejme, výhodný pomer ceny a kvality. 

Cesta, chodník či parkovisko z metličkového betónu majú kvalitný cementobetónový kryt a metličková úprava ich robí protišmykovou. Za zmienku stojí aj zaujímavý dizajn, bezprašnosť a nenáročnosť na údržbu.

Nesporným benefitom je aj skutočnosť, že sa dá využiť aj v teréne, kde je potrebné spádovanie. Strojovo hladený betón je teda výbornou voľbou do externého prostredia priemyselných a firemných objektov, na zhotovenie príjazdových ciest, chodníkov či parkovísk.

Doplnkové služby