Betónové podlahy

Realizujeme betónové  podlahy (leštené betony, protišmyk).

Od realizácie obrubníkov, lôžka pod betón, prípravných prác až po betonáž.

Disponujeme strojovou technikou a dlhoročnými skúsenosťami, vďaka čomu Vám zabezpečíme kompletný servis.

Cenové ponuky po obhliadke Vám zhotovíme na mieru.

Komplexné služby

Od obrubníkov až po betonáž

Rýchla cenová ponuka

Výsledná cena na počkanie

Poradenstvo

Ochotne Vám poradíme

Betónové podlahy cenník

Cena je individuálna. Pre konkrétnu cenovú ponuku nás kontaktujte.

Časté otázky

Aké sú najväčšie výhody betónovej podlahy?

Betónová podlaha je vďaka možnosti použiť rozličné výstuže i povrchové úpravy maximálne variabilná, čiže sa dá zhotoviť takmer do každého priestoru. Z týchto dôvodov patrí medzi najobľúbenejšie priemyselné podlahy.

Čím je betónová podlaha vystužená?

Betónová podlaha môže byť bez výstuže, avšak väčšinou sa používa klasická oceľová výstuž, rozptýlené oceľové vlákna (drátkobetón) alebo polypropylénové vlákna.

Aké sú najobľúbenejšie povrchové úpravy betónovej podlahy?

Preferované sú leštené betónové podlahy a protišmykové betónové podlahy. Čoraz viac zákazníkov volí aj farebné povrchové úpravy.

Aká je cena betónovej podlahy?

Cena betónovej podlahy sa odvíja od mnohých parametrov a špecifikácií daného prostredia. Môže sa hýbať v rozmedzí 10 – 50 eur za m2. Betónové potery majú cenu za m2 zhruba okolo 10 eur za m2.

Betónové podlahy

Betónové podlahy sú obľúbeným typom priemyselných podláh, avšak čoraz väčšiu popularitu zaznamenávajú aj v súkromných objektoch. Dôvodom sú nielen vlastnosti betónu, ale aj jeho variabilita, prijateľná cena a schopnosť vytvárať na povrchu jedinečný dizajn

Na povrchovú úpravu sa využívajú technológie, ako napríklad brúsenie, leštenie, hladenie či pieskovanie. Vďaka nim možno docieliť hladký, lesklý či drsný povrch alebo imitovať prírodné materiály. 

Naši zákazníci čoraz viac preferujú, napríklad leštené betónové podlahy, protišmykové betónové podlahy alebo liate betónové podlahy, keď sa na betónový podklad nanáša vrstva do 3 mm, napríklad v rôznych farebných odtieňoch.

Betónové podlahy a ich výhody

Betónová podlaha exteriérová i interiérová so sebou prináša množstvo výhod. Pevnosť betónu v tlaku je rozmanitá a voliteľná podľa zaťaženia a špecifikácie prostredia, do ktorého je betónová podlaha určená.

Pri dodržaní správneho technologického postupu má betónová podlaha dlhú životnosť, pokojne aj niekoľko desiatok rokov. Ďalšími plusmi sú, napríklad ohňovzdornosť, tvárnosť a odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Poteší aj rýchla realizácia. V neposlednom rade je to cenová výhodnosť. 

Cena betónovej podlahy závisí od mnohých faktorov a hýbe sa v rozmedzí 10 – 50 eur za m2. Zatiaľ čo betónové potery majú cenu za m2 okolo 10 eur, priemyselné betónové podlahy do výrobných hál či komerčných priestorov vyjdú na niekoľko desiatok eur za m2.

Betónovanie podlahy: čo treba vedieť?

Betónovanie podlahy vo vlastnej réžii možno uskutočniť v interiéroch rodinných domov, poprípade pri menších plochách v komerčných priestoroch. Priemyselné betónové podlahy sa nazaobídu bez dôkladnej predprojektovej a projektovej prípravy, s ktorou máme ako firma bohaté skúsenosti. 

Variabilita betónu, možnosť aplikácie ďalších vrstiev na betónovú dosku a rôzne povrchové pravy umožňujú, že betónové podlahy sa dajú využiť takmer v každom priestore

Obľúbené sú betónové podlahy do interiéru i exteriéru. Avšak musia spĺňať špecifické požiadavky na funkčnosť. Môže ísť, napríklad o nosnosť, tvrdosť, izoláciu proti prenosu vibrácií, rovinnosť a bezprašnosť povrchu, protišmykovosť, farebnú stálosť a mnohé ďalšie. 

V rámci predprojektovej prípravy sa venujeme návrhu charakteru a stupňa vystuženia podlahy z betónu a, samozrejme, spôsobu dilatovania. Betónové podlahy sa zhotovujú bez výstuže, s polypropylénovými vláknami, rozptýlenou oceľovou drátkovýstužou alebo klasickou oceľovou výstužou

Čo sa týka dilatovania betónovej podlahy, do prevádzok s ľahkým a stredným zaťažením sú určené rezané betónové dosky. Bezškárové dosky majú uplatnenie do prevádzok s ťažkým prevádzkovým zaťažením.

Typy betónových podláh

Betónové podlahy možno rozčleniť podľa viacerých kritérií, napríklad podľa pevnosti či objemovej hmotnosti betónu. Azda najdôležitejšie pre našich zákazníkov je rozdelenie podľa vystuženia a povrchovej úpravy, teda konečného vzhľadu. 

Betónové podlahy podľa vystuženia 

Betónové podlahy môžu byť vystužené polypropylénovými vláknami, ktorých úlohou je obmedziť vznik trhlín a zvýšiť vodeodolnosť. Tento typ výstuže betónu je tiež odolný voči nárazom a vibráciám. V tomto prípade hovoríme o vláknobetóne, alebo vláknobetónovej podlahe. 

Priemyselné podlahy z drátkobetónu predstavujú špeciálnu betónovú zmes s rovnomerne rozptýlenými drôtikmi, resp. oceľovými vláknami. Vďaka nim má betónová podlaha vyššiu nosnosť i životnosť. Z drátkobetónu bývajú zhotovené liate betónové podlahy i priemyselné podlahy zo striekaného betónu. 

Betónové podlahy sa zhotovujú aj z ľahkého betónu. Ten je kombináciou cementu, vody, ľahkého kameniva či plniva, napríklad sypkej izolačnej drti polystyrénu. Tento typ podlahy má dobré tepelnoizolačné vlastnosti. 

Opomenúť nemožno ani betónové potery. Sú z nich vyrobené betónové podlahy do interiéru, napríklad v rodinných domoch či bytoch. Liate samonivelizačné betóny slúžia ako podkladová vrstva pre nášľapnú vrstvu. 

Betónové podlahy podľa povrchovej úpravy 

Betónové podlahy exteriérové, ale, samozrejme, aj priemyselné podlahy vo výrobných podnikoch či komerčných priestoroch majú špecifické požiadavky, napríklad na protišmykovosť, odolnosť voči nárazu, zvýšené hygienické nároky a podobne. 

Z týchto dôvodov sa na podkladovú betónovú dosku aplikujú ďalšie vrstvy a rôzne sa upravujú. Naši zákazníci preferujú najmä leštené betónové podlahy a protišmykové betónové podlahy. 

Protišmykové vlastnosti hladených betónových povrchov sa docielia, napríklad metličkovou úpravou. Metličkový betón je využívaný pri realizácii parkovísk či spevnených plochách. 

Pancierové podlahy, nazývané aj betónové podlahy so vsypom, sú priemyselné podlahy zhotovené s rôznych druhov betónu, na ktoré sa nanáša cementový vsyp. Ten obsahuje okrem cementu rozličné plnivá a chemické prímesy podieľajúce sa na splnení špecifických požiadaviek prostredia (protišmykovosť, odolnosť voči chemikáliám, mastnote, nárazom…). 

V priemyselných a skladových priestoroch s ľahkou prevádzkou sa aplikujú aj protiprašné nátery. Pre plochy s ťažkou prevádzkou sú určené liate epoxidové podlahové stierky.  Polyuretánové betóny sa používajú v prostredí s vysokým stupňom chemického a mechanického zaťaženia. 

Akú starostlivosť vyžaduje betónová podlaha?

Niektoré typy betónových podláh si vystačia s pravidelným strojovým umývaním, iné vyžadujú starostlivosť navyše, napríklad v podobe ošetrenia emulznými prípravkami alebo polymérovým voskom. 

Avšak aplikácia špeciálnych prípravkov sa vykonáva raz, maximálne dvakrát ročne, čiže betónové podlahy nie sú náročné na údržbu. A aj v tomto smere predstavujú skvelú investíciu.

Doplnkové služby