Ekologický septik

Poskytujeme vysokokvalitné riešenia septikov, ktoré sú nielen bezpečné a profesionálne, ale aj ekologické. Naši odborníci vás prevedú celým procesom inštalácie septiku od návrhu cez dopravu až po inštaláciu.

30 rokov záruka

Záruka na septik až 30 rokov

Komplexné služby

Projekt, doprava aj inštalácia

Ekologické riešenie

Výhodné ekologické riešenie

Poradenstvo

Ochotne Vám poradíme

Čo je ekologický septik?

Septik je špeciálne navrhnutý na čistenie vody v domácnosti a zohráva dôležitú úlohu pri zabraňovaní hromadeniu a usadzovaniu nečistôt, ktoré zaplavujú celý priestor.

Trojkomorový septik, ktorý slúži na čistenie odpadových vôd z jednotlivých objektov. V jednotlivých komorách tvorených systémom separačných prepážok dochádza k mechanicko-biologickému čisteniu odpadových vôd.

Prečo septik od nás?

Naše kompletné riešenia ekologických septikov, bezpečné a profesionálne, zabezpečujú optimálne odvádzanie úžitkovej vody z nainštalovaných septikov. Spolu s naším tímom odborníkov zabezpečujeme kvalitnú prácu, počnúc projektom až po dodávku celého diela inštalácie septiku na kľúč. Naši technici ponúkajú praktické a trvalé riešenia, ktoré spĺňajú potreby našich zákazníkov.

Používanie septiku je riešenie, ktoré je najšetrnejšie k životnému prostrediu. Septiky, ktoré predáva a inštaluje naša spoločnosť, sú vysoko kvalitné so zárukou na výrobok až 30 rokov. Pre viac informácií a odborné poradenstvo neváhajte využiť naše kontaktné údaje.

Naše septiky majú valcový tvar a samonosnú konštrukciu, aby lepšie odolávali tlaku okolitej zeminy čo umožňuje jednoduchú inštaláciu bez akéhokoľvek obetónovania.

Záruka až
30 rokov!

Ako septik funguje

Komora č. 1 – nazývaná ako skladová komora. V tejto komore sa skladuje rozložená organická hmota. Usadzujú kaly na dne, pričom navrchu zostáva mastná časť odpadovej vody.


Komora č. 2 – Zráža anorganické, preanaeróbne látky, fermentuje, ale aj ničí patogény alebo vírusy – odkaľuje sa jemnejšia časť.


Komora č. 3 – nazývaná ako komora sedimentácie. Zrážanie a fermentácia organických látok pokračuje a rozkladá sa na amoniak (nh3), metán (ch4) atď. V tomto priestore sa zneškodní väčšina patogénov.

Časté otázky

Je to trojkomorový septik vyrobený z polyetylénu PE, velmi odolný a pružný. Prvá komora, z ktorej sa vykonáva vyprázdňovanie, sa nazýva dekantér, v druhej komore prebieha sedimentácia a v tretej komore sa vykonáva evakuácia. Tieto 3 komory navzájom komunikujú na princípe komunikačných nádob.

Nie, nezapácha. Septik po instalacii nie je viditelný (je pod zemou) a nemá žiadny zápach. Pre dodatočnú ochranu odporúčame nainštalovať aj spätný ventil.

Odporúčame vyprazdňovat všetky septiky každých 24-30 mesiacov, aby sa chránil odtok.

Inštalácia trvá jeden deň, na konci dňa je sepik dokonale funkčný.

Odvodnenie je trvalé odvodnenie s vlnitou hadicou (perforovaná ekologická hadica, voda pracuje v 2 smeroch) s dĺžkou 12 m alebo 15 m. Jeho súčasťou je aj geotextilná prikrývka proti vegetácii.

Bioaktivátor sa pridáva, buď jeden alebo dva krát do mesiaca, v závislosti od zaťaženia septika.

Áno, záruka je až na 30 rokov.

Cenník

Trojkomorový septik 1500 L

Celkový objem 1500L. Vhodný pre 4-6 osôb.

Cena bez inštalácie : 597 €

Cena s inštaláciou : 1372 €

MODEL TANKER 1500 
ROZMERY JAMY (M) 1.06 X 2.03 X 1.12
CELKOVÁ KAPACITA JAMY 1500
HRÚBKA STENY FOSS 8

Trojkomorový septik 2500 L

Celkový objem 2500L. Vhodný pre 6-10 osôb.

Cena bez inštalácie : 817 €

Cena s inštaláciou : 1592 €

MODELTANKER 2500
ROZMERY JAMY (M)1.21 X 2.75 X 1.18
CELKOVÁ KAPACITA JAMY2500
HRÚBKA STENY FOSS8

Montážna súprava septickej nádrže

Cena : 75 €

Táto súprava sa používa na inštaláciu septiku.

Septik je možné zakúpiť samostatne alebo spolu s inštalačnou súpravou. Jama je vyrobená z HDPE (vysokohustotný polyetylén), ktorý je veľmi odolný a praktický.

Inštalačná súprava pre septik obsahuje:

 • 12ML drenážna trubica
 • 12ML geotextilná fólia
 • Predĺženie potrubia Ø110 spolu jeden meter
 • Dve drenážne rúry Ø160 po 1M + uzávery

 

Ak sa rozhodnete pre inštaláciu prostredníctvom nás, dostanete celú súpravu a BIOAKTIVÁTORY zadarmo.

Trojkomorový septik 2500 L

Celkový objem 2500L. Vhodný pre 6-10 osôb.

Cena : 28 €

Upravuje a čistí odpadovú vodu od celého radu škodlivých baktérií a mikroorganizmov, znižuje nepríjemný zápach a tvorbu usadenín, čím zabezpečuje zdravé a zodpovedné životné prostredie.

Bioaktivátor Septi Plus

Zlepšuje systém čistenia vody tým, že:

 • ošetrenie a odstránenie baktérií
 • znižuje BSK (biochemické množstvo kyslíka rozpusteného baktériami a mikroorganizmami)
 • čistenie odtokových polí septikov.


Znižuje výskyt baktérií a mikroorganizmov a zabezpečuje hygienický životný priestor a zdravé prostredie.

 • Odstraňuje nepríjemný zápach a pevný odpad.
 • Zabezpečuje plynulú prevádzku celého systému.
 • Účinný pre používaný, preťažený vodný systém negatívne ovplyvnený nevhodnými podmienkami prostredia pre rozklad organického odpadu zo septikov, ako sú voda, vzduch, teplota, vysoké alebo nízke pH.
 • Zabraňuje upchatiu odtokových potrubí.
  – Prírodné bioenzymatické riešenie.

 

SEPTI PLUS – ECOWALBURG je prírodný bioaktivátor na odstraňovanie a čistenie odpadových vôd zo septikov, čističiek, bazénov, kanalizácie, odtokových potrubí obytných alebo komerčných priestorov. Pravidelné používanie roztoku výrazne znižuje prípadné usadeniny organických látok, odstraňuje nepríjemný zápach a pomáha čistiť odpadovú vodu.

Referencie